V Malostranské besedě
Předposlední vystoupení roku 2025 jsme odehráli v exkluzivním prostředí pražské Malostranské besedy. Původně se jednalo o místní radnici, která od roku 1784 sloužila jako sídlo fiskálního úřadu, berního archivu a politického vězení. Od roku 1868 se zde už pod současným názvem odehrávají kulturní akce.
Naši fanoušci jistě vědí, že jsme se zde dostali úplnou náhodou, a to díky Pražskému Ukulele Bandu (PUB), který nás pozval jako hosty svého koncertu.
Ukulelisti jsou individua živelná a bohémská, takže jsme vlastně do poslední chvíle pořádně nevěděli, ve které části programu budeme hrát, v kolik to vůbec začíná (oficiální plakáty hlásaly 20:00, plakáty PUB zase 20:30, skutečný začátek tedy vyšel na 20:15).
Na malé pódium jsme se jen tak tak vešli. Naše kamarády překvapilo, že hrajeme z not a sedíme u toho. Na zvukovou zkoušku jsme měli spoustu času a musím pochválit tamního zvukaře, který odvedl precizní práci. Nikdy se mi tak dobře nehrálo a slyšel jsem skvěle úplně všechny nástroje, dokonce i čelo pražské Marcely.
Ještě nikdy mi nedělalo takový problém sestavení programu, resp. následné vyřazování připravených skladeb tak, abychom se vešli do vyhrazeného času. Ale nakonec jsme se kompromisu dobrali. Navíc jsme měli s sebou i naši Markétku v krásných zbrusu nových šatech a Radka Žaluda, kterému se u nás asi fakt líbí, takže i pěvecky to dostalo pěknou barvu. Dlouhotrvající potlesk svědčil o tom, že se i publikum velmi dobře bavilo. Premiéru na cajon si odbyl i synek Martiny Tomáš, který bravurně zaskočil za Arnyho. Pitušáku, díky.
Jsem přesvědčen, že jsme si to všichni parádně užili a získali tak další cennou zkušenost i nezapomenutelný zážitek.
Playlist:
Zima, zima, zima
Mezi horami
Babičko, nauč mě charleston
Život je jen náhoda
Lásko, voníš deštěm
Song krále Heroda
Ó, pane náš
Ráj
Hříšní lidé
Můj Monte Cristo
Společné skladby:
Loď ve stínu kapradiny (mix písní Už vyplouvá loď John B a Stín kapradiny)
To ta Helpa